Mint tudják, az AGISYS Kft. ipari keverő berendezések széles választékát tervezi, gyártja, szállítja.
Múlt héten nem tértem ki arra, hogy milyen keverésre, milyen anyagokra megoldás a szalagkeverő. Legyen ez mostani témánk.
Első, ami a szalagkeverőn feltűnik, névadója, a kettős keverő szalag. Ha a külső balra húz, akkor a belső jobbra, ami igen erőteljes keveredést eredményez.
Előzőleg az axiális keverést ismertettem, ami kiváló a folyós (nem viszkózus) anyagok keverésére. Lássuk mi a helyzet viszkózus folyadék esetén!
Bizonyos közegek esetén csodálatosak a függőleges irányú keverők. Lássuk mikor, és miért?
Ipari gépet sokszor könnyű lemásolni. Megnézzük az adattábláját, fő méreteit lemérjük, és ha már készítettünk hasonlót, belevághatunk. Jó eséllyel működhet a megoldás. DE!!
Szerintem mindenképpen, akarom mondani semmiképpen...
Saját véleményemet továbbra sem árulnám el, helyette folytatom a frekvenciaváltó előnyeinek felsorolását.
Ez egy költői kérdés, hiszen sok keverő működik frekvenciaváltó nélkül. Kérdésem tehát pontosabban: érdemes-e beruháznunk frekvenciaváltóba?
Azt tapasztaljuk, hogy keverő berendezéseknél a kiválsztás alapja sokszor a motor teljesítménye. Ez persze fontos paraméter, de félre is viheti a tervezést.
A festék- és lakkgyártásnál, különféle építőipari termékek gyártásánál, vegyipari termékek előállításánál gyakorta elkerülhetetlen a diszpergálás folyamata. Ezek a folyamatok az úgynevezett Dissolver keverőelemek segítségével érhetők el.
Miként tudjuk a piacon jelenlévő kiválóbbnál kiválóbb berendezés részegységek - tartályok, hajtóművek, motorok, különböző gépelemek - közül kiválasztani az adott alkalmazásnak legjobban megfelelő kombinációt?
Küldetésünk keverő berendezések, hajtástechnikai rendszerek és ezek elemeinek tervezése, gyártása, összeszerelése, értékesítése és javítása.
Legyen Ügyfelünk Ön is!